Musk

Elon Musk’ın şirketi Space X’in en önemli projelerinden birisi olan Starlink projesinde kullanıcılara uzaydan internet bağlantısı verilmesi hedefleniyor. Starlink projesine Türkiye’de de ön kayıtlar başlamış durumda.

Space X’in sahibi Elon Musk geride bıraktığımız günler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü, Starlink projesi için Türkiye internet piyasasında aylık 703 TL karşılığında abone toplama imtiyazı verilmesi için Toprak bu hamle ile birilerinin zengin edileceğini ifade etti.

Toprak, sözlerini iktidar kanadına yönlendirerek Türkiye’nin Starlink projesi için açık pazar haline getirildiğini ifade etti. 703 TL olan aylık abonelik fiyatı üzerinden abone toplanmasına yönelik imtiyaz sağlandığını, ancak şu sıralarda Türkiye’nin en pahalı interneti kullanmanın beraberinde en yavaş interneti kullandığını hatta milyonlarca evde internet dahi olmadığını ifade etti.

Elon Musk, hali hazırda Türk uydularını uzaya fırlatarak elde etmiş olduğu kazanca şimdi de Starlink üzerinden kazanç ekleyecek. Türkiye 2021 senesinin sonları itibariyle Starlink’in kapsama alanı içine dahil olacak. Proje 2027 yılına gelindiğinde tam kapasite ile hizmet sunmaya başlayacak. Dünya’nın çevresine yerleştirilecek olan 12 000 uydu ile çok yüksek düzeyde hıza sahip internet servis edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir